Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Powrót do DO ADOPCJI

ADOPCJE INFORMACJE OGÓLNE

Co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na zwierzę w domu?

Zanim zdecydujesz się na zwierzę w domu, powinieneś się zastanowić czy jesteś w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki. Pamiętaj, że zwierzę to nie zabawka tylko stworzenie żywe i należy traktować je z należytym szacunkiem. Decydując się na jakiekolwiek zwierzę powinieneś pamiętać, że biorąc go do domu akceptujesz go jako członka rodziny i musisz zapewnić mu opiekę do końca jego dni.

  • Czy stać Cię finansowo na utrzymanie zwierzęcia? Każde zwierzę codziennie musi dostać odpowiedni posiłek. Co roku musi być zaszczepione i od czasu do czasu odrobaczone. Należy również wziąć pod uwagę nie przewidziane wydatki w razie choroby, bo zwierzę nie jest ubezpieczone tak jak ludzie, a musi mieć zapewnioną opiekę weterynaryjną.
  • Czy masz odpowiednie warunki mieszkaniowe? Są zwierzęta, które nie nadają się do miejskich mieszkań w blokach, przede wszystkim należą do nich zwierzęta potrzebujące dużo ruchu, np. żywiołowe psy, które potrzebują dużo ruchu. Są I taki których nie powinno trzymać się na podwórku, w budzie czy w garażach, zaliczyć do nich można małe pieski typu ciułała oraz typowe koty domowe.
  • Czy będziesz miał odpowiednio dużo czasu dla pupila? Każde zwierze potrzebuje uwagi człowieka, ale nie wszystkie jednakowo. Kot na pewno jest mniej absorbującym zwierzęciem niż psie. Także młode zwierzęta potrzebują znacznie więcej czasu niż dorosłe.
  • Przemyśl również co zrobisz ze zwierzakiem w razie konieczności wyjazdu. Czy będzie ktoś kto się nim zajmie na czas twojej nieobecności?
  • Czy będziesz miał siłę opiekować się zwierzęciem? Decydując się na zwierzę należy wziąć pod u wagę swój temperament i temperament zwierzęcia, na pewno starsza osoba nie może wziąć bardzo żywiołowego psa, który potrzebuje dużą ilość ruchu. Pamiętaj, że jeżeli nie zapewnisz odpowiednio dużo ruchu dla zwierzęcia może ono zacząć dewastować swoje otoczenia.
  • Czy będziesz odpowiednim właścicielem? Bardzo często chłopcy w młodym wieku chcą psa zaliczanego do psów ras, myśląc że to fajnie mieć takiego psa. Jednak taki pies to podwójna odpowiedzialność, gdyż potrzebuje doświadczonego hodowcy, który wie jak wychować takiego psa, aby ten nie stał się zagrożeniem dla otoczenia jak również właściciela.