Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Powrót do ANTYKONCEPCJA

STERYLIZACJA i KASTRACJA

Najbardziej skutecznymi metodami walki z niekontrolowanym rozmnażaniem się zwierząt są sterylizacje i kastracje.

STERYLIZACJA

Przeprowadzana jest u suk i kotek. Dyskomfort jaki odczuwa samica jest mniejszy niż przy porodzie. Jednak sterylizowana samica po zabiegu musi być pod stałą kontrolą przez około 14 dni. Jest to metoda stuprocentowa i ma wiele zalet. Znika problem z cieczką. Samica bardziej przywiązuje się do właścicieli. Nie wzbudza zainteresowania samców. Samicy nie grozi urojona ciąża. Dodatkowo sterylizacja zmniejsz ryzyko zachorowania na choroby układu rozrodczego oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego. CENA ZABIEGU: około 180 zł.

KASTRACJA

Dotyczy samców i polega na wycięciu męskich gruczołów płciowych. Zabieg ten zapobiega niechcianej ciąży, ale również pomaga wyeliminować uciążliwe zachowania samców taki jak: ucieczki, bójki z innymi psami, tarzanie się w odchodach, znaczenie terenu. Samce po kastracji są spokojniejsze i bardziej przywiązują się do właścicieli. U kotów znika także intensywny zapach moczu. CENA ZABIEGU: około 90 zł.