Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

ANTYKONCEPCJA

APELUJEMY DO WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI, ABY NIE ROZMNAŻALI SWOICH PODOPIECZNY!!!!

Schroniska i tak są już przepełnione, dlatego pomóżcie nam szukać domów dla bezdomnych zwierząt i nie pozwólcie na niekontrolowane rozmnażanie zwierząt!!

Jedną z przyczyn narastającej liczby bezdomnych zwierząt jest niekontrolowane rozmnażanie!! Schroniska są przepełnione, więc po co dalej rozmnażać zwierzęta, które mogą podzielić los tych ze schroniska. Małe zwierzęta przecież szybko dorastają i nie warto dla kilku miesięcy rozkosznego przytulania i zabawy ryzykować ich los. Lepiej pomóżcie znaleźć domy zwierzętom, którego go nie mają!!! Skutki niekontrolowanego rozmnażania można przypuszczalnie przedstawić na schemacie:

Jak można zapobiec niekontrolowanemu rozmnażaniu zwierząt? Mianowicie są dwie metody antykoncepcji suczek i kotek: hormonalna i sterylizacja. Istnieje również możliwość kastracji psów i kocurów. Oczywiście każda ma swoje wady i zalety. Dlatego warto dowiedzieć się o każdej metodzie i samemu podjąć decyzję.
Przede wszystkim należy obalić mit powszechnie panujący wśród właścicieli psów i kotów, mianowicie:

NIEPRAWDĄ JEST, ŻE SUCZKA BĄDŹ KOCICA MUSI CHOCIAŻ RAZ W ŻYCIU URODZIĆ POTOMSTWO!

ANTYKONCEPCJA HORMONALNA

ANTYKONCEPCJA HORMONALNA SUK różni się od od antykoncepcji kotek, gdyż cykl płciowy tych zwierząt jest odmienny. Suka jest zwierzęciem diestralnym, czyli ma dwie cieczki w roku, oczywiście mogą się zdarzyć wyjątki od reguły. Zasada antykoncepcji u suk opiera się na znajomości cyklu płciowego samicy i stosuje się ją u suk dojrzałych płciowo, czyli po pierwsze …

STERYLIZACJA i KASTRACJA

Najbardziej skutecznymi metodami walki z niekontrolowanym rozmnażaniem się zwierząt są sterylizacje i kastracje. STERYLIZACJA Przeprowadzana jest u suk i kotek. Dyskomfort jaki odczuwa samica jest mniejszy niż przy porodzie. Jednak sterylizowana samica po zabiegu musi być pod stałą kontrolą przez około 14 dni. Jest to metoda stuprocentowa i ma wiele zalet. Znika problem z cieczką. …