Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

POMÓŻ NAM

JEŚLI TYLKO CHCESZ MOŻESZ NAM POMÓC!

Istniejemy dzięki wsparciu ludzi dobrej woli i to czy odnosimy sukcesy zależy w dużej mierze od pomocy z zewnątrz, dlatego prosimy wszystkich o wsparcie w różnych sferach naszej działalność:

  1. Potrzebujemy wsparcia finansowego na: zakup karmy, bud dla zwierząt, leczenie i opiekę weterynaryjną, transport, wsparcie domów tymczasowych, rozpowszechnianie antykoncepcji zwierząt. Nie ważne jest jaką kwotą nas wspomożecie, bo każdy grosz się dla nas liczy. Żadna kwota wpłacona na konto Towarzystwa nie będzie zbyt mała i zawsze zostanie wydana rozsądnie. Wpłat można dokonywać na wyżej podane konto.
  2. Potrzebujemy wolontariuszy w każdym wieku. Jest nas mało i każda pomoc się przyda.
  3. Potrzebna jest pomoc w poszukiwaniu nowych domów.
  4. Potrzebne są również domy tymczasowe dla zwierząt, które czekają na adopcję lub są po operacji.
  5. Jeśli nie możesz zabrać zwierzaka do domu, zaadoptuj go wirtualnie (finansujesz wtedy wybranemu zwierzęciu pokarm, leczenie i opiekę weterynaryjną)
  6. Potrzebujemy również pomocy przy transporcie zwierząt do nowych domów.
  7. Będziemy wdzięczni również za karmy, smycze, obroże, budy (materiały na budy: deski, papa, gwoździe, styropian), zimą potrzebujemy słomy do wyścielenia bud, siatki na kojce, pościele, koce, miski i wszystkie akcesoria potrzebne przy pielęgnacji zwierząt. Oczywiście mogą być używane!!
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS ZWIERZĄT

Rzeczy których potrzebujemy a nie możemy kupić…..

Nasze fundusze wydawane są na pomoc doraźną dla zwierząt, a jest sprzęt potrzebny, na który nas poprostu nie stać. Bardzo potrzebujemy:

  • klatki „samołapki”- koszt zakupu takiej klatki wynosi około 150zł, jest to drogi sprzęt, jednak bardzo by nam ułatwił łapanie wolnobytujących kotek, które trzeba sterylizować, aby zapobiegać rozmnażaniu tych zwierząt. Wiele kotek jest tak dzikich, że nie jesteśmy w stanie ich złapać, gdyż nie pozwalają się nam do siebie zbliżyć.
  • rękawice ochronne do łapania kotów- mogą się wydawać sprzętem nie potrzebnym, jednak tak naprawdę są one niezbędne. Nigdy nie wiemy czy łapane koty są zdrowe, a bardzo często zdarzają się ugryzienia i podrapania wolontariuszek. Jest to dla naszego zdrowia bardzo niebezpieczne. Koszt zakupu jednej pary takich rękawic wynosi około 300 zł.
  • czytnik PET do elektronicznej identyfikacji zwierząt- koszt zakupu takiego czytnika wynosi około 1000 zł, czytnik ten służy do sprawdzania czy dane zwierzę ma czip, pomaga w identyfikacji zwierzęcia i szybkim dotarciu do właściciela.

Kętrzyński TOZ byłby bardzo wdzięczny za pomoc w zakupie tego sprzętu. Osoby, które są w stanie sfinansować całość ceny sprzętu, prosimy o zakup, jednak jeśli ktoś jest w stanie tylko częściowo wesprzeć zakup tego sprzętu prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Kętrzynie
Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku – Filia w Kętrzynie
numer konta: 46 9343 0005 0014 0171 2000 0010

koniecznie z dopiskiem na zakup czego mają być przeznaczone środki, np.„rękawice ochronne do łapania kotów”

POMÓŻ NAM POMAGAĆ przekaż 1% swojego podatku na rzecz zwierząt

Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli:      0000154454

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdpf). Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretne schronisko lub oddział Towarzystwa -w naszym przypadku jest to ODDZIAŁ w KĘTRZYNIE; na te informacje przeznaczona jest specjalna rubryka „Informacje uzupełniające” (poz. 132-134 – PIT-28, poz. 308 – 310 – PIT-36, poz. 108 – 110 – PIT-36L, poz. 127 – 129 – PIT-37, poz. 61 – 63 – PIT-38); informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

WZÓR

Z góry dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie!